AHMET YAPAR EĞİTİMLERE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
AHMET YAPAR EĞİTMELERE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

29 Nisan 2022 - 12:44:36

Çıktı Al

Yorum (0)


Biyoloji Öğretmeni ve Öğrenci Koçu Ahmet YAPAR son olarak resmi okullarda verdiği seminerlerde öğrencilerin YKS hazırlık sürecinde nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattı: Soru cevaplarla eğlenceli bir ortamda geçen seminerde Ahmet YAPAR “Tüm yarışlarda fark son düzlükte atılır ve şu an son düzlüktesiniz. Öğrenciler yıl boyunca verdiği emeklerinin karşılığını almaya çok yaklaştı, son düzlükte bu koşuyu bırakmanız emeklerinizin heba olmasına neden olur, beyin nankördür; geçmiş aylardaki konuları çok iyi öğrenmiş olsanız bile bu son dönemeçte tekrar edilmemesi durumunda unutulacaktır, tekrar etmek de en az öğrenmek kadar önemlidir” dedi. Güdülenmenin boyutlarına da değinen Ahmet YAPAR “Nasıl ki güdülenmenin az olması durumunda öğrencilerin ders çalışmaya isteksiz olmak gibi sorunları oluyor ise güdülenme-motivasyonun fazla olması da sorunlara neden olur. Aşırı güdülenmiş olan öğrenciler, konuları çok iyi bilmelerine ve evde çözdükleri denemelerde başarılı sonuçlar almalarına rağmen gerçek sınavlarda beklenen başarıları yakalayamayabiliyorlar, sınavda heyecanlanıyorlar, sınavın yapısı gereği basit olan soruları gereğinden fazla irdeleyerek yanlış cevabı işaretleyebiliyorlar. Güdülenme-motivasyonda başarının dağ şeklinde bir eğrisi vardır. Güdülenme-motivasyonun orta seviyede olması başarıda tepe seviyeye götürürken, güdülenme ve motivasyonun az veya fazla olması başarıyı düşürmektedir.” dedi. 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Su Kalyon, ilk eseri  “Ursulet” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Su Kalyon, ilk eseri “Ursulet” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
10.08.2021
Tem Otoyolu'nu Kullananlar Dikkat
TEM Otoyolu?nun Bolu kesiminde otoyol çıkışların İstanbul istikameti 5, Ankara istikameti 2 ve Bolu Doğu Kavşağı 3 gün ulaşıma kapalı olacaktır.
24.08.2016
Sapık fırıncıyı linç istediler!
İki erkek çocuğa tecavüz ettiği fırıncıyı mahalle sakinleri darp edip sonra benzin dökerek yakmak istediler. Ancak polis sapık fırıncıyı mahalle sakinlerinden kurtardı.
05.11.2016
Onlardan Haber Alınamıyor
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 237 gün önce kaybolan 8 yaşında Bayram Erol ve 5 yaşında Dursun Kağan Taşçı için yapılan çalışmalardan bir netice alınamadı.
22.08.2016
O Belediye Başkanı'da FETÖ'cü Çıktı Şimdi İse Cezaevinde
FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Giresun'un Çamoluk İlçe Belediye Başkanı Savaş Akar çeşme çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi.
26.08.2016
Tunceli'den Acı Haber!
Tunceli'deki çatışmada yaralanan ve Elazığ'da tedavi altına alınan 2 askerden 1'i şehit oldu.
28.11.2016
09 KASıM 2016 TARIHI ŞANS TOPU ÇEKILIş SONUCU!
HANDE YENER ESTETIK OPERASYON YAPTıRDı
TOPLAM 872 BIN METREKARE ARSA SATışA çıKARıLDı
VICDANSıZ BIR ANNE BEBEğINI ÇöPE ATTı!
İşTE DEFNE SAMYELI'NIN SARışıN HALI
KOCAELI, ANKARA VE BURSA'DA FETÖ/PDY OPERASYONU
RONALDO ÇOşTU
5. SıNıFTA ARTıK DERS YOK
TFF BEşIKTAş HAKKıNDA NE SöYLEDI
AVOKADO DEYIP GEçME FAYDASı SAYMAKLA BITMIYOR
PARAMPARçA YENI SEZON DA YINE ŞAşıRTTı
KıRGıN ÇIçEKLER REKOR KıRMAYA DEVAM EDIYOR
GAZETE MANŞETLERİ